Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 31

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Biuletyn Informacji Publicznej - otwiera się w nowym oknie

Ustawienia

 
 

 

Dziś zapraszamy na zabawy z parasolem 

 

• Zabawa na powitanie  „Raz, dwa, trzy”  – opis zabawy w linku poniżej


https://www.youtube.com/watch?v=FBM-o-jqsLg&ab_channel=MuzykalnaSowa


• Przypomnienie nazwy aktualnej pory


• Zagadka słowna „Parasol” – odczytujemy dziecku zagadkę, dziecko podaje odpowiedź


Mały daszek kolorowy,
jak spadochron się rozpina.
Przed deszczykiem chroni głowy,
kiedy go się w ręku trzyma.

• Oglądanie parasola, rozkładanie i składanie (z pomocą Rodzica) – określanie koloru, nazywanie poszczególnych elementów, rytmiczne wypowiadanie słowa  "parasol" - z jednoczesnym tupaniem, klaskaniem, uderzaniem dłonmi w kolan - podzial na sylaby 


• Zabawa ruchowa „Pada deszcz” – na podłodze ustawiamy rozłożone parasole, dziecko porusza się między nimi. Na hasło „pada deszcz” –dziecko chowa się pod wybranym parasolem, nie podnosząc go z podłogi, na hasło „słońce świeci” – wstaje i maszeruje między parasolami.


• Zabawa dydaktyczna „Układamy parasole” z wykorzystaniem ilustracji – Rodzic układa przed dzieckiem ilustracje i układa: duży, duży, mały, mały, a następnie prosi dziecko o policzenie parasoli, określenie ich wielkości (zabawę można przeprowadzić z dwoma zestawami ilustracji, wówczas dziecko samodzielnie odtwarza układ ilustracji przedstawiony przez Rodzica). Następnie zmieniamy układ parasoli – duży, mały, duży i prosimy dziecko, aby określiło jak ułożone są parasole (dziecko określa wielkości, przelicza je) i jaki parasol trzeba ułożyć jako kolejn. 

 

1

 

2
 
3
 
 

• Zabawa ruchowa „Duże parasolki – małe parasolki” – dziecko porusza się przy muzyce, na przerwę wykonuje czynności zgodne z podanym przez Rodzica poleceniem – „duże parasolki” –zatrzymuje się i składa ręce nad głową tworząc parasolkę, na hasło „małe parasolki” – przykuca i układa ręce w ten sam sposób, co poprzednio.
https://s8375.chomikuj.pl/File.aspx?e=RJdgR0eDCwk1VdkNNNAr1ucm374zUeRjJTNLGZLw8Xa9bPu4A8RZUfTctP4Wo24MO6IBc1Su9kW7KZ3i9UDlzOZcwRI_vSeyNBE34W8-hvoHAGLGnPm-g0OA2XOfaglRZKNaW46Rt4DEvm8MZEnzA_PuuJm4UpfGQGhHggNtElkGx1BEPYpMHf1Ih18XLyAF_RrMnym8HOilP2mYHtcyhsb-Rh-EKBrFnNV1IoTlNDMn2SV-FnTQpgacfbChwKdB_czkSfNp-5jaijcmrvy6aM4pK-oAFtldJgHX_o2RlDSx09_lYX0ePdVQp0J0VKiB3ab2qxGb3Ei75guav2Iw7vHfDZSUKsUmDbnOyB3DT35jvk0ru25IjgYfCUFbYy2cZNGnfCgfOBPYQzT4tx21umMTDRFV4ews3fX9zm6upni-6to-kxE3EcjrN2TUgSbz&pv=2

• Zabawa paluszkowa „Deszczyk pada”


Deszczyk pada, deszczyk pada, stukają palcami o podłogę,
parasolka się rozkłada. tworzą parasolkę z palca wskazującego i dłoni,
Chmurki małe się spotkały kreślą w powietrzu kształty chmur,
i cichutko rozmawiały. dłonie naśladują rozmowę,
Deszczyk pada, mały, wielki, naśladują palcami padający deszcz,
W kałuże zamienia kropelki. Uderzają całymi dłoniami o podłogę.

 

Zabawy ruchowe przy muzyce 

- „Kałuże” (do zabawy potrzebne będą kartki gazety) dziecko porusza się dowolnie przy muzyce, omijając rozłożone na podłodze kartki. Na przerwę staje na wybranej kartce i tupie nogami (muzyka Jesień A. Vivaldiego)
- „Hop przez kałuże” – dziecko przeskakuje rozłożoną gazetę w przód i jeśli potrafi w tył.
-„Jesienny taniec” – dziecko wykonuje dowolne ruchy trzymając w rękach gazetę. Zabawie towarzyszy muzyka.
-„Gazetowe kuleczki” – dziecko zgniata gazetę w kulkę, dotyka nią wskazanych części ciała – kolano, łokieć, plecy, brzuch, głowa, dłoń, palec, stopa. Na koniec podrzuca ją delikatnie i próbuje złapać. Na zakończenie zabaw proponujemy dziecku rzut kulka do celu czuli do kosza.

 

 

 

kopciuszek

drzewo